NAPRAWA EKRANU

Ta usługa polega na naprawie uszkodzonego ekranu. 

Mówiąc o uszkodzonym ekranie wyróżniamy dwa rodzaje usterek: 

1.Uszkodzona/pęknięta szybka lub digitizer 

2.Uszkodzony wyświetlacz ekranu.

1 Uszkodzona/pęknięta szybka lub digitizer.

 

Usterka ta, ma miejsce kiedy gdy tylko warstwa Wierzchnia wyświetlacza jest uszkodzona np. szybka ekranu jest pęknięta lub digitizer (warstwa odpowiadająca za dotyk, połączona z szybką jest uszkodzona), lecz obraz wyświetlany przez ekran jest prawidłowy i nie występują żadne zakłócenia, np na ekranie nie pojawiają się paski lub plamki w kolorze czarnym lub zielono-fioletowym. 

 

W przypadku tej usterki wymieniana jest tylko sama szybka lub digitizer (kiedy dotyk nie działa lecz obraz jest bez zakłóceń) zabezpieczający ekran, a stary wyświetlacz zostaje ponownie zamontowany wraz z nową częścią wierzchnią. 

 

Zalety wymiany samej szybki: 

  • Niższy koszt całkowitej naprawy

  • Krótsza realizacja naprawa

  • Stary wyświetlacz zostaje nienaruszony i zostaje ponownie zamontowany 

2 Uszkodzony wyświetlacz

 

Usterka ta polega na wymianie całej części ekranu w którą wchodzi wyświetlacz + szybka/ digitizer. 

Jeśli włączone urządzenie pokazuje tylko czarny obraz  lub obraz wyświetlany przez ekran jest zaburzony czyli np. wyświetlają się pionowe paski lub czarne plamki które również można spotkać w kolorze zielono-czarnym, Jedynym rozwiązaniem jest wymiana całego ekranu, gdzie również poza nowym wyświetlaczem, zostaje zamontowana nowa szybka ekranu. 

 

Zalety wymiany całego ekranu:

  • Zostaje zamontowany w pełni nowy wyświetlacz, który odpowiada za poprawne wyświetlanie obrazu oraz nowa szybka, która zabezpiecza wyświetlacz przed czynnikami zewnętrznymi

  • Nowy wyświetlacz umożliwia używaniu urządzenia przez kolejnych kilka lat, ponieważ stare wyświetlacze odpowiadające za obraz w niektórych modelach urządzeń mogą wyświetlać zakłócenia obrazu, co wynika skutki żywotności współczesnych wyświetlaczy.

Realizując usługę naprawy ekranu korzystamy z Najwyższej jakości części. Przed wykonaniem usługi klient musi wybrać rodzaj użytych części do naprawy. 

 

W zależności od preferencji i wyboru przez klienta, dopasowujemy elementy na życzenie dotyczące przedziału cenowego lub czasu realizacji. 

 

Wyróżniamy dwa rodzaje części, które są przez nas wykorzystywane przy naprawie: 

 

1 CZĘŚCI ZAMIENNE 

Części zamienne umożliwiają jak najtańszą Naprawę uszkodzonego urządzenia, W wielu przypadkach Nie odbiegają jakością od części oryginalnych. Jednak w przypadku części zamiennych mogą występować, po pewnym czasie lekkie zakłócenia w poprawnym działaniu ekranu, dotyczy to najczęściej zamiennika całego ekranu. 

 

 

2 CZĘŚCI ORYGINALNE 

Wybierając opcję z częściami oryginalnymi, klient po naprawie otrzymuje urządzenie działające tak jak urządzenie nowe, prosto od producenta. 

 

Niestety wielu przypadkach otrzymanie w pełni nowych oryginalnych części jest niemożliwe. Dotyczy to w szczególności urządzeń firmy Apple, gdzie montowany przez nas oryginalny wyświetlacz, przeszedł proces regeneracji- Polega ona na zamontowaniu nowej szybki na oryginalny wyświetlacz, na wskutek czego otrzymujemy oryginalny ekran, gdzie najważniejszą rolę pełni oryginalny wyświetlacz odpowiadający za obraz i to on podnosi cenę usługi w największym stopniu. 

 

 

 

 

Zastrzegamy prawo do plombowania użytych części Podczas naprawy. Na Nowe części zostają naniesione plomby (naklejki samoprzylepne) sygnowane naszym logiem. Naklejanie Plomby odbywa się tylko wewnątrz urządzenia I nie uszkadza to w żaden sposób urządzenia czy elementów, które odpowiadają za poprawne działanie urządzenia. Plombowanie użytych części ma za zadanie, zabezpieczyć naprawione urządzenia przed ingerencją przez osoby trzecie, które nie odpowiadały za naprawę urządzenia. W przypadku reklamacji naprawionego przez nas wcześniej urządzenia i zauważeniu przez nas naruszonych plomb, klient traci prawo do zgłaszania reklamacji. 

©2018 by bserwis